Mavala je synonymem švýcarské kvality.
Mavala ŠVÝCARSKÝ PROGRAM
PÉČE O RUCE

Ruce

Ruce, naši věrní přátelé....

Zkusili jste někdy spočítat kolikrát denně vystavujete vaše ruce špatné životosprávě nebo drastickým změnám? Přemýšlejte třeba jen o mytí rukou, někdy ve studené vodě, jindy v horké. Už jen efekt přecházení z vyhřáté místnosti do chladného venkovního prostředí může způsobit problém.

Není proto překvapivé, že ruce, vzhledem k nevhodné péči a aktivnímu dennímu životnímu stylu, začínají rudnout, vysušovat se a praskat.

Ruce mají vlastní přírodní ochranu. První bariérou denně stresu vystavovaných rukou je hydrolipidní film, který slouží jako přírodní ochrana proti běžným klimatickým změnám. Tato tuková bariéra poskytuje bohužel jen omezenou ochranu. Proto je nezbytné každý den obnovovat tento film pomocí jednoho nebo i více doplňkových přípravků.

Nemyslíte, že si ruce zaslouží vaši péči a pozornost?

Nezapomeňte, že ruce a nehty jsou naší vizitkou. Každý může mít krásné, pěstěné ruce a nehty. Mavala zná řešení na každý problém.

Vlastnosti a funkce nehtu

Nehet slouží jako ochrana pro citlivé polštářky a konečky prstů. Dokáže však poškrábat, pořezat a dokonce i poranit. Nehty nám také často slouží jako praktická pomůcka, například na otevření různých drobných obalů nebo na nadzvednutí drobných předmětů ze země. Napříč svému funkčnímu využití jsou dnes nehty důležitou součástí našeho vzhledu a proto je potřeba věnovat pozornosti jejich ošetřování a pěstění.

Co je to nehet?

Nehet je flexibilní vrstva zrohovatělých buněk, která se formuje přirozeným tvrdnutím (rohovatěním) buněk epidermu. Tento vývoj ovlivňuje více faktorů: genetická dispozice, stravovací návyky, celkový zdravotní stav a životné prostředí. Zdravý nehet roste průměrnou rychlostí 2-3 mm za měsíc. Růst nehtu nepřímo ovlivňuje nedostatek aminokyselin, minerálů a vitamínů (A, B a E) v organismu. Základními komponenty nehtu jsou keratin, voda, lipidy, vápník a železo.