Mavala je synonymem švýcarské kvality.
Mavala KRÁSA A PÉČE
O VAŠE NEHTY

Růst nehtů

Výživa

Růst nehtu nepřímo ovlivňuje nedostatek aminokyselin, minerálů a vitamínů v organizmu. Tak jako pro růst vlasů, je pro růst nehtů důležité postupné a pravidelné zásobování organizmu aminokyselinami (proteinem), hlavně cystínem. Cystín se podílí na tvorbě keratinu a má stimulační efekt na růst nehtů. Nachází se v česneku, cibuli a zelených fazolích. Nedostatek železa vyvolává anémii železa, která má negativní vliv na nehet a způsobuje jeho deformaci. Pro zdravý růst nehtů jsou velmi potřebné i vitamíny A, B a E. Jejich nedostatek způsobuje problémy související s růstem nehtů.

Fyzický stav

Špatný zdravotní stav má výrazný vliv na růst nehtů.

Neurologický faktor

Poruchy hypofýzy vyvolávají nepravidelnosti nehtu.

Hormonální faktor

Na růst nehtů může nepřímo působit i problémy štítné žlázy.

Věk

Růst a stav nehtů se v různých obdobích věku člověka liší. Od narození do třech let je růst nehtů pomalý, v tomto období nehty za měsíc vyrostou přibližně o 1 mm. Dětské nehty jsou přitom tenké a pružné.

V rozmezí od 3 do 40 let nehty měsíčně vyrostou o 2-3 mm. V období dospělosti je nehet hladký a téměř průhledný. V stáří se růst nehtu zpomaluje na 1 mm za měsíc.

V rozličných obdobích života se mění i složení nehtů. Nehty se stávají méně průhledné, sivé anebo zažloutlé. Jsou křehčejší, často praskají.

 

 

 

Nehty, Tipy a rady